Při opravách fasády, výměně oken, okapových systémů nebo dalších stavebních pracích je důležité zajistit bezpečný přístup k výškově položeným plochám. Základem je pochozí plocha a prostor pro odložení materiálu nebo nářadí i ve výšce. Pokud oprava zasahuje jen relativní část objektu, není třeba omezit okolí a investovat čas i peníze do montáže plošného lešení. Pojízdné lešení dokáže vhodně zastoupit náročný celek a vyhoví plně veškerým nárokům.

Bezpečná a stabilní základna

Pojízdné hliníkové lešení využívá výhody lehkého a dostatečně pevného materiálu. Hliník se dobře vyrovnává s vlhkostí i spádovou vodou, nekoroduje. Odolává změně teplot, je tvarově stálý i při náročném zatížení. Dobře snáší mechanické namáhání. Lešení se snadno ustaví na potřebné místo. Díky pojezdovým kolům se bez dalších konstrukčních úprav posouvá ve směru realizovaných oprav. Není třeba pomoc s kotvením, náročně lešení demontovat a pár metrů dál znovu postavit. Pojezdová kola jsou pevně aretována a k vyšší bezpečnosti na daném místě jsou zajištěny i trojúhelníkové pomocné vzpěry po stranách lešení. Při ustavení lešení záleží na původním podkladu, obecně je však vhodné pro umístění ve venkovním prostředí i uvnitř objektu.

Snadná manipulace

Složené lešení zabírá relativně malý prostor. Je možné jej snadno naložit na pick up a převážet i na delší vzdálenost. Lešení sestává z pevné stabilní konstrukce doplněné pojezdovými koly, podle konkrétních potřeb můžete volit různou podlážku, bezpečnostní zábradlí, schůdky, závěsné lávky a další doplňky.

Vysoká bezpečnost

Z pochozí plochy má pracovník dostatečný přístup k realizované části objektu. Zábradlí předchází nebezpečnému pádu, podlaha je zajištěna protiskluzovou úpravou. Jednoduchý výstup řeší pevné stupně

Nízké náklady

Pojízdné lešení dokáže zastoupit stabilní základnu při řadě realizovaných stavebních prací. Je skvělým řešením pro omítkáře nebo malíře. Garantuje pohodlný přístup k výškovým místům a zároveň dovoluje odložit materiál i nářadí. Při jednorázových opravách nebo drobných zásazích není potřeba investovat do vlastního vybavení nebo dokonce zajistit plošné lešení. Pronájem lešení předejde vysokým investicím. Hanker nabízí služby půjčovny profesionálního lešení pro jakýkoli typ stavby. Ochotně s vámi konzultuje konkrétní potřeby a nároky a nabídku přizpůsobí. Lešení dodá přímo na stavbu, zajistí základní montáž nebo instrukce pro bezpečné použití.