S rekonstrukcí nebo opravou domu je vždy spojen pohled na lešení. Systém podlážek a trubek nepůsobí skvělým estetickým dojmem, je však nutností. Bez montáže by nebyla naprostá většina stavebních úprav možná. Systém lešení dovoluje bezpečně procházet a upravit stavbu v jakékoli výšce. Podlážky jsou dostatečně široké i pro odložení náčiní nebo zásoby materiálu. Jednotlivé přechody mezi patry může navíc doplnit i výtah nebo kladkový systém, který dále usnadní přenos materiálu. V základním rozdělení je možné rozlišit tři typy lešení. Využití se liší v náročnosti stavebních úprav i v délce realizace.

Trubkové lešení pro hrubou stavbu

Hrubá stavba nebo náročné úpravy vyžadují maximálně pevnou a odolnou konstrukci. Důležitá je také velikost pracovní plochy podlážek. Pracovníci budou potřebovat bezpečný a dostatečný prostor pro vlastní pohyb, ale také odložení materiálu a nářadí. Trubkové lešení vyžaduje náročnější přípravu a montáž. Jednotlivé díly mají větší hmotnost a lešení zabere větší plochu bezprostředně kolem stavby. Nicméně nabízí výhody, které není možné u realizace hrubé stavby vynechat. Navíc se s jistotou vyrovnává s nepříznivým počasím. Pevným kotvením předchází riziku narušení stability i při extrémním větru nebo dešti.

Fasádní lešení

Pro krátkodobé práce, mezi které nejčastěji patří úpravy fasády, zateplení nebo výměna oken, je vhodnějším a variabilnějším řešením rámové lešení. Lešení můžete výběrem jednotlivých dílů optimálně přizpůsobit. Různé délky a šířky polí vám dovolí snadno obsadit i členitý půdorys. Lehká konstrukce se snadno instaluje i demontuje, minimálně zasáhne okolí.

Malé opravy z bezpečné věže

Čištění okapů, drobnější opravy střechy a krovů nebo jiné lokální úpravy můžete řešit z prostoru hliníkové věže. Jednotlivé díly mají díky hliníku malou hmotnost, dobře se s nimi manipuluje, a i při stavbě do relativní výšky si s jednoduchým návodem dokážete poradit svépomocí. Jedinou nevýhodou je základní podmínka dostatečně rovného podkladu, který může počáteční vztyčení věže mírně zkomplikovat. Pracovní plocha i bezpečný pohyb po lešení je však na velmi dobré úrovni.

Při plánovaných úpravách nebo při rozvoji nabízených služeb nemusíte investovat do vlastního lešení. Pro soukromé domácnosti i pro některé firmy je takový výdaj naprosto zbytečný a bezprostředně po stavebních úpravách budete řešit odprodej. Specializované firmy nabízí jednoduchý pronájem včetně dopravy a montáže. Ušetřete čas i náklady a věnujte svou pozornost konkrétnímu projektu. Bezpečné a spolehlivé zázemí pro práci na stavbě za vás obstará profesionální firma.

Nabízíme pronájem pojízdného hliníkového lešení.